Tego dnia, w 1908 roku, urodził się Victor Weisskopf, austriacko-amerykański fizyk teoretyk. Można mu pozazdrościć kontaktów – współpracował z Wernerem Heisenbergiem, Erwinem Schrödingerem, Wolfgangiem Paulim oraz Nielsem Bohrem
Weisskopf podczas II WŚ brał udział w projekcie Manhattan, a w latach 1961-1965 był dyrektorem CERN-u. Zajmował się teorią kwantów, zwłaszcza elektrodynamiką kwantową. Prawidłowo opisał zjawisko nazywane dzisiaj przesunięciem Lamba, ale nie do końca był pewien swoich wyników więc ich nie opublikował na czas. A szkoda, może otrzymałby Nagrodę Nobla, a tak na swoim koncie ma m.in. Narodowy Medal Nauki (National Medal of Science) oraz Nagrodę Wolfa.
Również tego dnia, w 1926 roku, urodził się Masatoshi Koshiba, japoński fizyk. Detektory neutrin Kamiokande i SuperKamiokande (takie duże zbiorniki z ultra czystą wodą, które umiejscowione są pod ziemią) – to właśnie jego sprawka.
To dzięki SuperKamiokande zauważono, że liczba neutrin słonecznych nie za bardzo zgadza się z teoretycznymi założeniami, co doprowadziło ostatecznie do odkrycia oscylacji tych maleństw, czyli stwierdzenia, że mają masę.
Za swój wkład w badania i detekcję neutrin wraz z Raymondem Davisem w 2002 roku odebrał Nagrodę Nobla.
Także tego dnia, ale w 1961 roku, urodził się Artur Ekert, polski fizyk. Swoje badania prowadzi w zakresie podstaw mechaniki oraz informatyki kwantowej. Rozwinął koncepcję kryptografii kwantowej opartej na zjawisku splątania oraz opracował metody wykorzystania tych kubitowych urządzeń do obliczeń. Zaproponował też stabilniejsze kwantowe bramki logiczne.